Wszystko co musisz wiedzieć o materiale izolacyjnym.

W celu zmniejszenia odpadów i zaoszczędzenia jak największej ilości pieniędzy na system energetyczny domu, należy uszczelnić komin i przewody wentylacyjne.

Należy na początku sprawdzić obecny stan uszczelnienia, Uszczelnianie kominów nie jest łatwe. Obecnie szlamowanie kominów odbywa się w Bielsku-Białej, Zakopanem i Katowicach. Tylko poprzez dodanie izolacji do komina, będziesz w stanie kontrolować poziom ciepła w Twoim domu.

Uszczelnianie na własną rękę, na pewno może być tańsze, jednak lepiej aby zajęła się tym profesjonalna firma. Jeśli jednak wolisz samemu zająć się tym problemem zacznij od usunięcia osłony, następnie wyciągnij wkładkę i pozostaw miejsce na izolacje. Izolacja powinna być odporna na ogień, oraz wysoką temperaturę. Nie należy pozostawiać luźnych miejsc, izolacja powinna być dopasowana. Każdy rodzaj izolacji ma swoje plusy i minusy, luźne włókna mogą być spięte specjalnym klejem, włókna cięte mogą z kolei być umieszczane w ciasnych miejscach. Pianki izolacyjne stosuje się również na zewnętrznych powierzchniach. Oto różne rodzaje materiałów izolacyjnych:

CSF jest to stopione szkło, materiał ten nie jest palny, jest on dość bezpieczny, włókno szklane jest dość często stosowanym i wszechstronnym materiałem na uszczelnienia.

Wełna mineralna jest tworzona z rudy żelaza, może być również produkowana z naturalnych kamieni. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę topienia, jest prawie niepalna, wełna mineralna jest bardzo solidna i wytrzymała.

Wełna szklana jest produkowana ze szkła z odzysku. To zatrzymuje praktycznie całe powietrze i blokuje ciepło, żeby nie uciekało. Do tego jest ona bardzo lekka, a także niezwykle elastyczna, jednak największe korzyści są takie, że jest łatwa w montażu. Włókniste maty są złożone z wielu różnych minerałów, razem wzięte tworzą azbest. Azbest jest znany ze swojej wytrzymałości i odporności na ciepło, największą korzyścią jest to, że nie przewodzi prądu. Jest powszechnie stosowany jako izolacja do kominów. Istnieje wiele izolacji do wkładów kominkowych, szlamowanie kominów jest popularne w miastach takich jak Bielsko-Biała, Zakopane oraz Karowice.

Post Author: admin