Cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody odbywa się na zimno, cały proces polega na silnym strumieniu wody, który tnie różne materiały, w tym tworzywa sztuczne, metale, drewna, tkaniny, szkło i ceramikę. Cienki strumień wody wypływa pod ciśnieniem, poprzez małą dyszkę, przecinają materiał na skroś, niezależnie od grubości.

Ciecie strumieniem wody wybierane jest z kilku powodów:

– Materiał nie jest nagrzewany. W wyniku tego właściwości materiału pozostają niezmienne, nie ma ryzyka skurczenia lub pęknięcia.

– Nie ma dymu oraz cząsteczek kurzu. Nie ma agresywnych środków chemicznych, dzięki czemu wszystko jest przyjazne dla środowiska.

– Całkowita precyzja cięcia. Rzeczy wycięte za pomocą strumienia wody są precyzyjniej wycięte niż za pomocą tradycyjnych narzędzi. Nie wymagają dalszej obróbki polerskiej lub frezarskiej.

Cięcie strumieniem wody może być do cięcia skomplikowanych kształtów, szczelin, oraz skomplikowanych zakrętów. Sprawia, że jest to idealna metoda dla przemysłu lotniczego, samochodowego i innych podobnych

Oszczędza czas. Poprawia efektywność działania, doprowadza to do obniżenia kosztów.

Cięcie może być stosowane w wielu różnych materiałach takich jak: drewno, płytki, szkło, metal i jego stopy, a także produkty spożywcze. W rzeczywistości cięcie strumieniem wody stosowano także w procedurach chirurgicznych. Tak więc cięcie strumieniem wody jest jednym z atrakcyjnych i efektownych metod cięcia.

Czasami materiały odbijające takie jak miedź i mosiądz nie mogą być idealnie wycięte laserem. Lasery nie są najlepszym wyborem dla materiałów, takich jak tworzywa sztuczne i drewno. Strumień wody jest najlepszą metodą cięcia w takich zastosowaniach. Tnie w silny i precyzyjny sposób.

W prawie każdej firmie cięcie odbywa się przy pomocy strumienia wody, firmy używają tego typu maszyn CNC dzięki doskonałej precyzji, dokładności i możliwości wycięcia skomplikowanych części. W zależności od rodzaju materiału, który ma być pocięty, może być użyte prosty lub ścierny strumień wody. Ścierny strumień wody ma więcej mocy, używany jest do cięcia twardych materiałów. Istnieje wiele zastosowań w przemyśle i handlu dekoracyjnym. Jest on powszechnie stosowany, do tworzenia instalacji podłogowych, tworzenia precyzyjnych części do użytku przemysłowego, cięcia paneli dekoracyjnych, logo, lub użytku architektonicznego i tak dalej. Jednak wszystkie te korzyści można doświadczyć jedynie przez współpracę z doświadczoną i renomowaną firmą.

Post Author: admin