Obróbka plastyczna i wycinarki laserowe

Korzystanie z wycinarki laserowej staje się coraz bardziej powszechne z każdym dniem.

Dzieje się to przede wszystkim ze względu na postęp zachodzący w świecie technologii. Rosnący popyt na towary wykonane przy użyciu tych urządzeń tnących zmusiły zarówno duże zakłady produkcyjne jak i małe przedsiębiorstwa, aby zastąpiły tradycyjne metody cięcia mechanicznego. Urządzenia te mogą zakończyć zadania w bardzo krótkim czasie, dzięki temu lasery zyskały popularność.

Zacznę od wyjaśnienia jak pracują maszyny, które tną laserowo. Wiązka laserowa wychodząca z maszyn ma 0,2 mm średnicy, średnica wiązki jest większa niż wylot przez który przenika. Całość musi być zasilana prądem elektrycznym o 1000 do 2000 watów. Innym ważnym elementem maszyny jest seria luster, one kierują wiązki laserowe w odpowiednim kierunku, tak aby dobrze wycięły konkretny materiał.

Obejmuje to proces CNC, wycina ona stemple w danym materiale. Producenci używają tej metody do tworzenia różnych cięć w materiale. Cięcie laserowe może mieć złożone funkcje. Urządzenie analizuje dane elektroniczne przez rysunek CAD lub komputerowe wspomaganie rysowania. W maszynach tego typu istotne jest aby posiadać również noże skrawające, które będą wykrawać konkretny materiał, oraz będą go profilować. Każdą maszynę CNC oraz laserową można zdobyć na giełdzie firm i materiałów. Można również zlecić wykonanie cięcia, obróbki plastycznej i obróbki skrawaniem. Narzędzia pomiarowe pomogą w dokładnej analizie materiału przeznaczonego do cięcia. Noże laserowe głównie przecinają materiał, głównie stal węglową oraz nierdzewną. Maszynom tym trudno jest przeciąć miedź oraz stopy aluminium, ponieważ materiały te odbijają światło, tym samym odbijają wiązkę lasera.

Wiązka musi mieć potężną moc, musi to być jego unikalna cecha. Największy wybór laserów jest na giełdach maszyn i materiałów, obecnie jest ogromna ilość firm, którym można zlecić cięcie laserowe, oraz obróbkę plastyczną i skrawaniem. Na giełdach każda firma posiada swój katalog, dzięki czemu możemy zapoznać się z ofertą.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.