Regenerowanie kominów

Wkłady kominowe i czapki to tani i dobry sposób, aby uniemożliwić wydostawanie się ciepłego powietrza na zewnątrz przez komin.

Dlaczego warto korzystać z wkładów i czapek kominiowych?

Blokuje on komin wewnątrz, dzięki temu wilgoć nie przedostaje się do środka, ważne jest również uszczelnianie komina z zewnątrz, wkłady kominowe wykonane są z cienkiego i elastycznego materiału, najczęściej korzystają z nich mieszkańcy Bielska-Białej, Zakopanego i Katowic. Instalacja wkładu jest prosta i przynosi szereg korzyści: Zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie, mniej ciepła ucieka na zewnątrz. Zatrzymuje nieprzyjemne przeciągi, uszczelnienie jest trwałe i starcza na bardzo długi okres użytkowania. Ważne aby wkład kominowy zainstalowany był poprawnie, dlatego najlepiej jest wezwać odpowiednią firmę, która zrobi to profesjonalnie, wystarczy wyszukać przez internet frazy: uszczelnianie kominów Katowice lub szlamowanie kominów Katowice i wszystko gotowe. Kiedy komin jest już uszczelniony, to należy robić co jakiś czas kontrole jakości, może przeprowadzić je również firma, która zajmowała się montowaniem wkłady kominowe. Czapka na komin zapobiega przedostawaniu się wilgoci do środka komina, dzięki czemu komin chroniony jest przed deszczem i śniegiem, wilgoć nie dostaje się do środka, a dodatkowe uszczelnienie czy szlamowanie sprawia, że komin nie będzie narażony na wilgoć.

Innym problemem jest przeciek w dachu, jeśli są mokre plamy wokół komina, to znak że dach jest nieszczelny. Z drugiej strony jakość kominów też jest ważna, istotne jest czy komin jest z cegieł, czy jest murowany ponieważ wszystkie czynniki mogą wpływać na szczelność oraz utrzymywanie się wilgoci. Jeśli zaprawa jest luźna i posiada wiele dziur, to konieczne jest zastąpienie jej nowym materiałem. Nie jest to jakiś poważny remont, jednak wymaga odpowiednich materiałów i poświęconego czasu. Ważne, aby skonsultować się z firmą przy pierwszych oznakach przecieku. Im więcej wody pochłania komin, tym bardziej może być uszkodzony, uszczelnianie jest ważne, zapobiega ono dalszemu uszkodzeniu komina i domu. Jeśli jesteś niedoświadczony, nie naprawiaj nieszczelności samemu, ponieważ możesz uszkodzić jeszcze bardziej, wezwij profesjonalną firmę, która specjalnymi sprzętami robi pomiary uszkodzeń, dzięki temu wszystkie niedoskonałości i spękania zostaną naprawione.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.