folia_pp

Co należy wiedzieć o foliach PET?

Wszelkie laminaty foliowe cieszą się dziś dużą wziętością na rynku i nic w tym dziwnego. Niemal każde opakowanie, które znajdziemy w sklepie i nie tylko jest wykonane właśnie z folii. Skoro tak logiczne wydaje się, że również i wszelkie torebki zyskują na wartości, choć trzeba mieć na uwadze, że folia folii nierówna. W tym artykule przyjrzyjmy się bliżej folii PET, która wydaje się jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym laminatem wchodzącym w skład tej grupy. Co w związku z tym kryje się pod taką nazwą i dlaczego PET jest materiałem, na który warto stawiać?

Wszechstronne tworzywo sztuczne

Przede wszystkim trzeba odnieść się do faktu, że jest to wszechstronne tworzywo sztuczne, które wykorzystuje się do tworzenia różnych opakowań. Głównie ze względu na swoje cechy. PET, a więc i folie wykonane z tego materiału są bowiem wytrzymałe, sztywne, trudnozapalne oraz mogą być barwione na dowolny kolor, co akurat jest ważne, biorąc pod uwagę kwestie marketingowe. Poza tym folie PET można łączyć też z innymi tworzywami, a sam materiał cechuje wysoka barierowość, co oznacza, że jest on odporny na przenikanie pary wodnej oraz gazów. Dzięki temu nadaje się on również do pakowania produktów spożywczych, choć wówczas folia PET musi posiadać stosowny atest.

Przyjazny dla środowiska

To jednak nie wszystko. Celowo nie wspomnieliśmy o jeszcze jednej kwestii, bo chcieliśmy się do tego odnieść w osobnym akapicie. Otóż folia PET jest produktem, który jest przyjazny środowisku, co już samo w sobie jest bardzo korzystne. Szczególnie obecnie, kiedy to zanieczyszczenie środowiska osiągnęło gigantyczną skalę i mimo wielu sankcji i norm wcale nie jest pod tym względem lepiej.

Wydaje się w związku z tym, że folie PET są obecnie bardzo dobrym wyborem i warto na nie stawiać. Ich cechy charakterystyczne oraz korzystny wpływ na środowisko stawia ich w pierwszym szeregu laminatów foliowych, którymi należy się zainteresować.

Post Author: admin