druk_na_folii

Jak powstaje druk na folii?

Folia jest nie tylko doskonałym materiałem ochronnym, czy też służącym do produkcji opakowań. To także bardzo dobry materiał reklamowy, gdzie obecna technologia pozwala na tworzenie na nim doskonałej jakości wydruków w dużych rozdzielczościach. Warto wiedzieć, jak i w jakich warunkach powstaje właśnie druk na folii, bowiem jest to bardzo efektowny system wydruku, a przede wszystkim doskonały materiał reklamowy i promocyjny.

Druk na folii w przeciwieństwie do papieru nie jest rozlewany, lecz na gorąco wtłaczany w folie. Folia nie jest materiałem, który podobnie jak papier pozwala na absorpcję tuszu czy też proszku z tonerów, stąd też druk na folii powstaje w nieco inny sposób. Dzięki bardzo gorącej dyszy, która powoduje, że zewnętrzna powierzchnia folii odkształca się, pozwalając na zmianę jej struktury, atrament w odpowiednim kolorze zostaje naniesiony nie bezpośrednio jak w papierze na najbardziej zewnętrzną strukturę kartki, lecz zdecydowanie głębiej, przez co wydruk dodatkowo nabiera pewnego rodzaju połysku.

Wydruki na foliach są ponadto całkowicie odporne na działanie wilgoci, zapylenie, a nawet całkowicie odporne często na wiele środków chemicznych. Wynika to zupełnie innej technologii, niż ta, która stosowana jest w przypadku wydruku na papierze, który łatwo absorbuje atrament, ale jednocześnie równie łatwo można go z niego wypłukać.

Post Author: admin